Informace a aktuality
Obecní úřad
Adresář služeb a firem
Historie obce
Kultura v obci
Fotogalerie
Zajímavosti
Farní sbor ČCE
Sport
Základní škola
Mateřská škola
Zájmové organizace
Napsali o nás
Diskuse
Odkazy
Rekreační střediska
Obsazení rekr. objektů
Přehled akcí na střelnici
Obecní úřad Huslenky:
571 445 075
Služby obce Huslenky:
571 445 197
Lékař:
571 457 660
Knihovna:
571 423 288
Základní škola Huslenky:
571 445 047
Mateřská škola Huslenky:
571 457 655
Dětský turistický odbor VSACANÉ
Dětský turistický odbor Vsacané je evidován od 1.1.1996. Vedoucí je ing. Anna Černotová a při akcích pomáhá Anežka Mikulenková. Odbor je zařazen Asociací TOM pod číslem 19037 s názvem Vsacané. Pracovat se začalo s 23 dětmi. Nyní tvoří základnu 33 dětí ve věku 7 – 16 let, mezi ně patří i 6 studentů.

Náplň činnosti je pestrá a nápaditá. Výlety pěší, kolové, soutěže, hry i noční pochody a hlavně pobyty a poznávání přírody. Měsíčně se koná 1 akce.

V zimě lyže, brusle, jaro zase kola, výlety na skály, hrady. Den dětí v červnu je rovněž důležitou akcí.

K létu patří sluníčko a tábory. Tábory v Lužné nebo Horním Lidči se dětem moc líbily. Noční pochody na začátku prázdnin mají již svou tříletou tradici. Pravidelně se jezdí do Rybího u Nového Jičína na “Pohádkový les” a v létě se několik mladých turistů podívalo i do zahraničních hor. Julské Alpy, Fagaraš, Karavanky, ale i u nás hrad Helštýn, muzeum v Kopřivnici, Pustevny, Smrk, jeskyně v Teplicích nad Bečvou byly velmi zajímavé a lákavé akce.

Podzim je zase věnován cyklovýletům a bazén se skluzavkou v Rožnově pod Radhoštěm ještě neomrzel malé ani velké.

Akce “Mikuláš” je rovněž tradiční, ať už ve Velkých Karlovicích nebo na Tesáku. Dárky dostávají rádi všichni v každém věku.

Tři akce dětského odboru mají společnou náplň s odborem velkých turistů. Jarní pochod “Dolina Urgatina”, podzimní “Okolo Halenkova” a únorové zimní táboření nad Bratřejůvkou.

K turistice patří hlavně poznání, ale důležitá je i ochrana přírody. Proto zprůchodňujeme a značíme trasy, čistíme Kychovský potok.

Naši činnost finančně zabezpečuje Asociace TOM, OÚ Huslenky a sponzoři, které si sami zajistíme. Protože nevlastníme klubovnu, rádi od letošního roku využíváme možnosti cvičení v Š na Bařinách.

Za dobu naší 4-leté existence se děti, i přes značný věkový rozdíl, stmelily v dobrou partu se společným koníčkem. Tím krásným koníčkem je turistika, poznávání.

Do nového roku 2000 vyšlapeme společně zase dál a někdy i výš. Těšíme se na to, co jsme ještě nepoznali.

Anežka Mikulenková


SPORT

Turistické trasy
Cyklotrasy
Lyžařské vleky
MTB Král
 
TJ Sokol Huslenky
Tur.oddil Vsacane

SDH Huslenky

Michal Kovář ©2002-2004 Jiří Světinský ©2005-2019