Diskuse obce Huslenky

Diskusi právě čte 1 člověk.

Upozornění pro návštěvníky: do této diskuse již nelze vkládat nové příspěvky.

Autor: hhh

Vloženo: 24.02.2009 16:00:08

proc nejde stranka hasicu

Komentář webmastera: stránky nejdou proto, jelikož je musím předělat a na to nemám momentálně čas protože jsem dělal stránky základní škole, teď je dělám školce a přislíbil jsem je udělat i červenému kříži, takže na hasiče se dostanu nejdříve koncem dubna...

Autor: c

Vloženo: 23.02.2009 18:20:26

http://www.huslenky.cz/modules/smajlici/f.gif

Autor: Laďa

Vloženo: 23.02.2009 14:04:57

Pane starosto, děkuji Vám za odpověď a Váš postoj k mé připomínce, týkající se směrovky do Černého. Teď doufám, že obdobný postoj zaujmou i ti, na které se s věcí obrátíte.
Zdraví Laďa.

Autor: Michaela

Vloženo: 18.02.2009 15:02:37

Pane starosto, jak píšete, řeší se i nový záměr se školou a to je výstavba nové tělocvičny, kde by vznikly i další dvě třídy. V případě, že by se tato realizace povedla, myslíte si, že by nebyl ve staré části školy prostor pro druhý stupeň? Škola je prý evidována jako devítiletá a byla by velká škoda, kdyby nedostála svému označení. My, co máme malé děti, bychom velmi uvítali možnost nechat děti v obecní škole a nemuset je rozvážet do okolních obcí. Jsme s fungováním naší školy velmi spokojeni a víme, že naše krásná škola je po okrese vyhlášená. Paní ředitelka i celý sbor včetně kuchařek, uklízeček atd. jsou škole oddáni a dělají pro ni možné i nemožné. Prosím za všechny rodiče, nezahazujte ještě možnost rozšířit výuku o druhý stupeň. Děkuji

Autor: Ludmila

Vloženo: 15.02.2009 11:32:48

Večerní lyžování v Černém je v pátek a v sobotu a to
od 16:30 do 20:30. Je to samozřejmě závislé také na počtu zájemců, takže kdyby Vás bylo víc, je možno udělat večerní lyžování i mimo výše uvedené dny.
Jen pro úplnost tyto informace mě sdělil pan Maňák Jan.
Tel. 737-006604.....správce vleku v Černém.
Ještě jsme se domluvili, že budu touto cestou informovat veřejnost o tom, že sněhové podmínky (což je logické) jsou ideální. Příští sobotu t.j.21.2.09 budou pro děti i dospělé závody v lyžování. Začátek zápisného a je v 7:45 až 8:30 hod. Cena : děti do 15 let 50,- a dospělí 100,-. Je to cena startovného a zároveň i permanentka na celý den lyžování.Závody by měly být ukončeny ve 14 hod. Takže přijďte si zazávodit do Černého....všechny srdečně zvou pořadatelé...

Autor: lyže

Vloženo: 14.02.2009 21:14:19

Od kolika je večerní lyžování v černém prosím smajlík :e)

Autor: Laďa

Místní část: Pod Černým Vloženo: 14.02.2009 16:54:34

Pane starosto,v obci Huslenky na hlavní silnici je prakticky u každého údolí instalována informační tabule, avizující odbočku do údolí (Kýchová, Hrachoveček apod.), ale do Černého ne. Myslím,že by bylo vhodné i zde instalovat patřičnou tabuli.

Komentář starosty: ano, prověřím možnou informační tabuli u Policie ČR u pana Javorka - dopravního inženýra, pokud to bude možné, tabuli nechám vyrobit a umístit na místě, které nám určí DI.
Děkuji za tuto připomínku. Vyjádření DI bude sděleno na našich stránkách.

Autor: Mirek

Vloženo: 14.02.2009 16:11:16

Milá Ludmilo.O fungování školy slyším jenom samé hezké věci,sám nedokážu posoudit,moje děti jsou dávno škole odrostlé.Nedokážu si ale představit další rozšiřování na tak omezeném a pro děti nebezpečném prostoru.Ta šance tady kdysi byla,bohužel z důvodů,které si někteří ještě pamatují nebyla využita.

Autor: Ludmila

Vloženo: 6.02.2009 20:23:29

Milí občané, zase mě to nedá a vstoupím do diskuse ohledně ZŠ Huslenky.
1.Nedávno, tuším na jaro-podzim 2007 jste se všichni, nebo kdo mohl,či chtěl.. vyjadřovali k jakémusi CENTRU,které by se mohlo vybudovat v Huslenkách.Vymýšlely se lokality, které by k takovému účelu posloužily, za kolik se to postaví, jak se to bude financovat a v závěru využití tohoto centra do budoucna.Nevím, možná bude můj názor znít pošetile, ale nenabízí se ted ta nejpříhodnější doba na realizaci něčeho podobného spolu s vyřešením situace na ZŠ Huslenky ???Možná by se ani nemuselo jednat o výstavbu nové školy, ale spíše o její přístavbu a rozšíření prostor, které by se daly využívat i občany obce. Ze stránek diskuse jsem pochopila, že je udělena vyjímka od KHS na odstranění nedostatků, jako je tělocvična, počítačová učebna, bezbarierový přístup.
Z odpovědí starosty víme, že se již dnes připravuje projekt na přístavbu.Je to nepředstavitelná, mravenčí práce, která tomuto všemu předchází. Proto naši milí zastupitelé informujte občany co děláte a jak děláte, co nejčastěji. A to jen proto, aby jste se pak, po tak vyčerpvající a tvrdé práci nedočkali výtek, že jste pro to nic neudělali. Věřím, že jste pořát dobrý a nadšený tým a že se s tímto stavem věcí poperete.Držím pěsti!!
2.Možnost 2.stupně ZŠ je jistě zajímavá představa, ale myslím si, že je až moc odvážná. Nesouhlasím s námitkou, že mají zastupitelé strach. Neberme si větší sousta, než je možno polknout. Jak víte, zřizovatelem školy je obec se svým rozpočtem. Není to vůbec jednoduché financovat toto zařízení i ve stávajícím rozsahu. Nebudu se tady rozepisovat o tocích financování ve školství...Takže rozhodnutí obce není vůbec tak jednoduché, jak by se zdálo.
Když bylo 120. výročí založení školy, tajil se až dech, jak se tato maličká a duchem doby dýchající budova proměnila za ty roky na fantasticky útulný, domácký prostor. Na každém kroku je cítit radost,zapálení,iniciativa a nadšení fundovaných pracovníků této školy.A není snad toto úplně to nejvíc, co Huslenky v této škole mají a dostávají ?? Toto není dnes vůbec běžný způsob práce ve školství.. je to veliký nadstandard.Vím, že vedení obce velmi oceňuje práci na škole a vzájemná spolupráce je výborná. A když k tomuto všemu nadšení přidáte nové prostory, bude i bez druhého stupně fungovat zase o něco nověj a efektivněj. Moc Vám to všem zaměstnancům přeju...zasloužíte si to.
Díky, že jste přežili mé slohové cvičení...můj pohled na dění v mé rodné obci. Pohodový večer a odpočinkový víkend milí Huslenčané.

Autor: občanka a bývalá žákyně ZŠ

Vloženo: 25.01.2009 12:33:35

Jsem pro výstavbu nové školy. Podle nové výstavby na Bařinách usuzuji, že počet obyvatel se zvýší a tím i počet žáků. Držím palce paní ředitelce Bednářové!!! Věřím,že její návrh radní a zastupitelé podpoří. Když se chce, všechno jde.

Komentář starosty: Já nemám kouzelný proutek, abych postavil na Bařinách novou školu, ale dokáži si předtavit tvrdou práci co výstavba nové školy obnáší. Je pravda, že Rada obce konstatovala v rámci tvorby nového územního plánu se bude vyjednávat s hlavním architektem o této variantě. Zřizovatelem školy je obec, a toto je nutné si plně a odpovědně uvědomit, víme moc dobře jaké investice nás v nejbližších letech čekají a jak zatíží obecní rozpočet. Pevně věřím, že radní i zastupitelé zváží stav ZŠ a postupně naleznou řešení.

Autor: občanka

Vloženo: 23.01.2009 09:26:27

Chtěla bych se zeptat zdali bude aktualizováno "hlášení místního" rozhlasu. Poslední záznam je z 9.12.2008 a od té doby proběhlo již hodně, někdy i důležitých hlášení a není o tom ani zmínka. Samozřejmě není nutné vypisovat že přijel na několik hodin nějaký trhovec, ale například že byl spuštěn vlek v Černém jsem se dozvěděla až několik dní po vyhlášení. Děkuji...

Komentář starosty: Ano děkuji za připomínku, a ihned upozorním pracovnici na OÚ aby toto napravila a pravidelně aktualizovala "hlášení místního rozhlasu", souhlasím, že když jsme toto zavedli má to sloužit občanům.

Autor: volič

Vloženo: 22.01.2009 20:37:46

Dneska jsem se dočetla ,že paní ředitelka u Rady obce neuspěla s návrhem o rozšíření 2.stupně.Ono je to pro radní asi trochu zásadní rozhodnutí.Mají strach se do něčeho pustit -vlastně proč - pan starosta je pro všechno pokud radní kývnou,pan Přikryl má děti velké,pan Malík rovněž školu potřebovat nebude,paní Kopecká potřebuje mít plnou školu na Halenkově a pan Halaš možná ze své pozice uvažuje o soukromé škole.Vážená rado ,je to sice trochu odvážný krok paní ředitelky ,ale pro obec určitě dost velké pozitivum.Škoda,že zde nevidím nějaké názory rodičů dětí .Možná by to stálo za to se ozvat .

Komentář starosty: Vážená "voličko", já oceňuji Váš zájem a jsem rád , že sledujete dění v obci. Na straně druhé značně podcujeňuje práci Rady obce (a to mě mrzí).Odpovědně můžu konstatovat, že jsem se nesetkal s takovým názorem jak popisujete. Rada jak víte je 5-ti členná a rozhodnutí musí mít nadpoloviční většinu. Rozhodnutí ANO - NE musí respektovat i starosta.
Já jsem se v předešlých "vzkazech" vyjádřil a lze usoudit i další postup a vývoj, nebo jste paní voličko zastáncem toho, že můžeme od školního roku 2009-10 ihned za těchto podmínek rozšířit školu o 2. stupeň?
Ještě poznámka - "Mají strach..." - při této práci nevím (a to muvím za sebe)co je strach, ba naopak když se pohybujete na tenkém ledě, tak moc v noci nespíte, ale není to ze strachu.

Autor: bývalá žákyně

Vloženo: 22.01.2009 07:19:27

Po stránce hygieny může tedy dojít k tomu,že se škola jednoho krásného dne zavře.Plánujete tedy určitě generální opravu nebo je v dnešní době lepší postavit novou školu? Sleduji tuto školu a vidím ,že je jedna z mála okolních škol ,která se přizpůsobuje moderním trendům.Děkuji za odpověď.

Komentář starosty: Vy jste si vlastně odpověděla, ano jsou tady varianty, které uvádíte. Pro odstranění závad musíme připravit minimálně projekt jak tuto situaci řešit, abychom odvalili balvan toho nejhoršího. Již dnes se připravuje projekt na přístavbu(který bude řešit tělocvičnu + zázemí a 2 třídy) a další varianta je nová budova školy. Na tomto jsem se všichni shodli, nyní je jen jedna a důležitá věc a to jsou finance. Byla diskutována otázka sourkomé školy, což je rovněž jedna z variant,

Autor: Lenka

Vloženo: 21.01.2009 21:03:44

Doufám,že to není konečný verdikt a paní ředitelka Bednářová tento úžasný nápad nevzdá.

Komentář starosty: Paní ředitelka Mgr. Bednářová a celý učitelský sbor děla pro naše děti a školu (obec)zcela určitě mnohem víc než musí, tak jak konstatovala Rada obce a já osobně cítím svoji povinnost takovým obětavým a zapáleným lidem do své práce zcela jadnoznačně pomoci a podpořit záměry, které jsou přínosem pro obec.

Autor: Petr

Vloženo: 20.01.2009 15:38:50

Dobrýden,
slyšel jsem,že se má v ZŠ Huslenky rozšiřovat 2.stupeň.
Je to pravda?

Komentář starosty: Ano, tento záměr byl předložen Radě obce k projednání a dne 19.1.09 byla přizvána paní ředitelka ZŠ a členka Rady školy /Mgr. Jurčíková/ k projednání záměru. Záměr byl projednávám z různých pohledů. Jisté je jedno, že tento stav, ne že nedovoluje rozšířit o 2.stupeň po stránce stavební a prostorové, ale je nutné si uvědomit, že máme udělenou vyjímku od Krajské hygienické stanice na odstranění nedostatků jako je tělocvična - nesplňeje požadavky pro velikost vnitřních prostor, nemá vlastní ventalici, šatnu, WC, umyvárku. Pořítačová učebna nespňuje limity prostoru,není zajištěn bezbarierový přístup a prostory ve škole rovněž nejsou bezbarierové. Za těchto podmínek není možné uvažovat o rozšíření o 2. stupeň.
Je nutno si uvědomit že škola má více než 100let.

Autor: turista

Vloženo: 13.01.2009 15:58:58

Děkuji za odpověď na teplotu. Přeji všem do nového roku 2009 hodně zdraví a lásky. díky

Autor: vl

Vloženo: 11.01.2009 15:18:11

NAZDÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁR LIDIČKY

Autor: Poslední občan

Vloženo: 9.01.2009 21:17:44

Teď se o vodu bát nemusíš.Počkej až přejdou mrazy a potom uvidíš.

Autor: admin

Vloženo: 9.01.2009 11:54:55

U Suřanů -20°C

Autor: turista

Vloženo: 9.01.2009 11:25:05

Prosím, jaká dnes byla v Huslenkách v údolich teplota,mám na mysli kolik bylo stupňů mrazu, díky moc.
Není to legrace,mám tam chalupu a bojím se,zda mi nezamrzne voda.dík

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 »
V diskusi je celkem 1343 záznamů na 68 stranách.

Diskuse v 2.3 ©Jiří Světinský 2006-2007 :: Administrace