Diskuse obce Huslenky

Diskusi právě čte 1 člověk.

Upozornění pro návštěvníky: do této diskuse již nelze vkládat nové příspěvky.

Autor: Mišun

Vloženo: 17.10.2008 14:03:42

Není to jinak. Je to tak, že zákony "vyrábí" na centrální úrovni. Vláda, parlament a pod. Na krajské úrovni nikoliv. Pokud je mi známo, volíme KZ. Proč to toho pletou skoro všichni celostátní politiku! Na druhou stranu, snaha o blaho naší obce je chvályhodná!

Autor: Mišun

Vloženo: 16.10.2008 16:10:08

Vaše hlavní heslo: spravedlivé peníze obcím a městům.
Ani v tom nemáte asi jasno, protože není návrh žádného konkrétního řešení. Už vidím jak by jste se pohádali jak psi. Nebo mám snad věřit, že zástupci Zlína, Vsetína, Meziříčí či Hradiště by přistoupili na utažení opasků ve prospěch obcí jako jsou Huslenky, Seninka a pod? Co jsou to spravedlivé peníze? Jaké je to procento k čemu? Nějak jsem se nedočetl. Takže prázdné heslo, jako i většina dalších.

Komentář starosty: No ono je to trošku jinak a právě proto je snahou aby velká města, která dnes myslí jen a jen na sebe a nějaké malé obce jich tak moc nezajímají, neboť tak je nastaven celý mechanismus přerozdělování financí na obce, který myslí právě jen na ty velká města.
Připravuje se nový zákon o rozpočtovém určení daní, který by měl pomoci menším obcím a právě tady je přímo nutné mít někoho kdo bude za nás malé obce bojovat, prosazovat a přenášet naše názory nás starostů malých obcí abychom si navýšili přijmy v rozpočtu obce. Pokud tam nikdo nebude, tak se bude opět rozdělovat podle toho kdo tam právě bude, a já se snažím aby s naší obcí se prostě počítalo.

Autor: Mišun

Vloženo: 16.10.2008 10:33:54

Starosta napsal:
Pokud je myšleno na mě, tak určitě ne, volby beru velmi okrajově....
...a právě proto ta podpora kandidátky SNK - pokud mě rozumíte.

Tož nerozumím, pokud kandiduju, tak naplno. Jaká podpora kandidátky, když na ní je? Jaký má tahle partička vlasně program (to co je na letáku jsou pouze fráze, některé dokonce ani nespadají do kompetence KZ), organizační strukturun nebo každý kope za sebe? A neříkejte, že jste nezávislí, každý je závislý.....

Komentář starosty: Program SNK na www.nazavislistarostove.cz , není žádnou politiskou stranou, ale hnutím.Já nejsem v žádné pol. straně.
Pravdou je, že přerozdělování peněž na obce se děje spíše po politické linii,a tudíž zvýhodňuje města či obce s pol. zázemím a stím souvisí řada dalších věcí jako je přerozdělování evropských peněz z ROP Střední Morava.
Kandidovat - pokud je vám znám volební Zákon č. 130/200Sb o volbách do zastupitestvev krajů, tak z 23 místa spíše jde o podporu těch co jsou na předních místech.
Závislý či nezávislý - ano s tím souhlasím, že každý je nějakým způsobem závislý, asi by bylo dobré a vhodné použít jiný výraz.

Autor: Ajzboňák

Vloženo: 15.10.2008 16:17:03

Značko,ty už jsi ožralý teď.

Autor: značka

Vloženo: 15.10.2008 12:35:41

Jste moc chytří. Tak akorát do té doby, než vás přejede vlak, až budete ožralí.

Autor: kanonýr huslenský

Místní část: Bařiny Vloženo: 15.10.2008 10:10:06

Zdravím všechny diskutující, dovolte abych reagoval na příspěvek " občana pro bezpečnou jízdu údolím ".
Máte pravdu, že značku 30km ruší první křižovatka jak Vás učili v autoškole, bohužel tuto značku není možné podle zákona upravovat dodatkovou tabulkou, toto by šlo řešit pouze značkou "zona", anebo jak Vy upozorňujete za každou křižovatkou osadit značku novou. Značka "zona" by musela být na konci údolí zase ukončena toto by platilo i v opačném směru, což považuju nejenom za zbytečné, ale i finančně nákladné. Kdo bude chtít tímto údolím jezdit rychle žádná značka mu v tom nezabrání a myslím, že DI Vsetín tam radar stejně nepostaví protože frekventovanost na této komunikaci je malá. Myslím, že údolí Zbeličné je krásné právě tím, že ho nehyzdí zbytečné dopravní značky, že se na cestě pasou kačeny a slepice, které tvoří živý retarder. Občané v tomto údolí si vždycky dokázali mezi sebou sjednat pořádek, takže jestli Vám tam nějaký soused jezdí rychle, bez SPZ, nebo na pionýru bez řidičáku, není problém za dotyčným zajít osobně a vysvětlit mu, že se Vám to nelíbí.

Komentář starosty: Děkuji není co dodat, bez komentáře

Autor: SOH

Místní část: Hrachoveček Vloženo: 13.10.2008 17:53:18

V Obci Huslenky se třídí všechny druhy plastů, žluté pytle, které jsou určené na plasty se vydávají zdarma na obecním úřadě nebo v kanceláři Služeb Obce Huslenky, s.r.o.

Autor: Laura

Vloženo: 13.10.2008 13:28:55

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli se nějak třídí v obci plasty (ne jen pet). Případně kdy se odváží a kde všude se dají koupit speciální sáčky ?Děkuji

Autor: občan pro bezpečnost jízdy údolím

Vloženo: 13.10.2008 12:17:43

Vážený pane starosto,při vší úctě k Vám,zřejmě jste místem,kam se umístila značka 30km nejel nebo nemáte řidičák a nebo půjdu já ihned vrátit řidičák.Nás učili,že značka,kterou jste v tomto provedení umístili u trati,platí jen do první křižovatky,ta už její platnost ruší.Takže značka,kterou jste tam dali,platí jen asi pro 50 nebo 60metrů-ani ne po Šimčíkovo.Ptám se tedy proč tam je,když neplatí pro celé údolí.Proč tato značka+dodatek není buď na obou koncích údolí a nebo proč ta co tam je neobsahuje dodatkovou tabulku s názvem platí pro celé údolí v obou směrech.Jinak totiž nemá vůbec žádný smysl a škoda peněz.Nehledě k tomu,že důležitější je značka zeshora dolů,protože od trati a přes trať nikdo 80km rychlostí asi nejede.Takže když to shrnu-příště raději psát nic nebudu,nemá to smysl,ale jen do doby než stane nějaké neštěstí,ale pak si to přičtěte na vlastní triko.díky za snahu

Komentář starosty: Vážený občane, Vaši připomínku jsem nechal prověřit dopravním inspektorátem PČR - který povolení s umístěním značky vydal.
Dopravní inženýr posoudil celou záležitost na místě samém s konstatováním, že v podstatě Vaše připomínka byla oprávněna, ale celá záležitost byla posuzována z hlediska účelové komunikace a provozu na ní.Tudíž umístění značky se bere jako psychologický dojem na řidiče a byli jsi vědomi omezení a snížení rychlosti.
Dobře zcela určitě víte jaký dopravní režim je na této účelové komunikaci zaveden.
Jezdíte podle předpisů a dáváte přednost z prava a nebo je rovná cesta hlavní?

Autor: Nick Name

Místní část: Bařiny Vloženo: 11.10.2008 22:04:45

shlédněte :
http://uk.youtube.com/watch?v=LpCF05Urcwg

Autor: :-(

Vloženo: 8.10.2008 20:27:40

ms.huslenky.cz nefunguje smajlík :n) bude to jěště někdy funkční??

Komentář webmastera: stránky jsou již funkční, ale na aktualizaci prozatím nemám čas...

Autor: občan

Vloženo: 7.10.2008 19:03:42

Prosím nevíte náhodou za kolik se vykupují jabka?díky Josef

Komentář webmastera: bližší informace o nákupních cenách v Huslenkách (Rybníčku) poskytne pan Karel Hlinský na tel. 737491632. Zaslechl jsem cenu 75 haléřů za 1kg, berte to ale jako neoficiální informaci.

Autor: občan

Vloženo: 6.10.2008 11:37:44

Zřejmě už jsou důležitější volby.

Komentář starosty: Pokud je myšleno na mě, tak určitě ne, volby beru velmi okrajově. Plním povinnosti které mě ukládá Zákon č. 130/2000Sb.§ 15 - starosta zajištuje, svolává,jmenuje,poskytuje ...atd.

Autor: občan

Místní část: Bratřejůvka Vloženo: 2.10.2008 18:14:29

Jsem velmi rád,že obec, patrně pan starosta reagoval na poznámky občanů - výkup jablek - já jsem taky využil této příležitosti a jablka prodal do výkupu. Je to velmi vstřícný krok od pana starosty, ale hlavně patří dík výkupčímu p. Karlovi, který je velmi ochotný a úslužný k nám občanům.
Nebudu nikterak děkovat panu starostovi, ale rád bych se pozeptal, zda je pravda, že míří za teplým místečkem na zlínský kraj. Já, a to nejsem sám, říkám, pane starosto máte v naší obci práci dost a dost (až do důchodu) a vy hodláte zbaběle utéci z boje?
Nyní se ukáže jak to s obcí a občany myslíte vážně.

Komentář starosty: Neutíkám nikam, jsem si vědom, že práce v naší obci je dost a dost, a právě proto ta podpora kandidátky SNK - pokud mě rozumíte. Pokud ne, tak čtete mezi řádky.

Autor: občan pro bezpečnost jízdy údolím

Vloženo: 30.09.2008 07:46:31

Dobrý den, tak teď nevím, zda jsem se špatně vyjádřil,kde by bylo dobré aby bylo zrcadlo pro bezpečnost všech,ale tam kde jsem myslel,že by mělo být zrcadlo u dřevěnice č. 248,tak tam vůbec není a je úplně jinde. Bude se pokračovat s umístěním dalšího zrcadla nebo tím akce skončila? děkuji panu starostovi za odpověď.

Komentář starosty: Ano právě "pro bezpečnost všech" policejní komisař vyhodnotil v lokalitě Zbeličné nejvíce dopravně nebezpečné místo právě v zatáčce u Šimčíků a tam bylo dopravní zrcadlo umístěno. Dále dnes 7.10. byla zabudována dopravní značka 30km v hodině na začátku údolí Zbeličné.

Autor: rozhlas

Vloženo: 29.09.2008 08:23:41

kdo bude kúřiť u mlátičky, tak tomu sa fajka zebere a je a nedá sa mu a bude. smajlík :f)

Autor: Zvědavý

Vloženo: 28.09.2008 09:20:47

Malý dotaz,kdy bude zase fungovat hlášení místního roshlasu vpsané podobě na internetu.Pracující lid není pokaždé doma,když probíhá hlášení.Děkuji.

Komentář webmastera: funkčnost modulu "Hlášení místního rozhlasu" je obnovena...

Autor: .

Vloženo: 27.09.2008 20:59:21

no na čerňanskem přejezdu to nebylo ani zavřené ani neblikalo červeným a vlak stejně jel smajlík :j) všichni si děláte z toho ř.ť a taky z příspěvků tady.Takoví smíšci měli spíš psát do vyškeřáku....je to tady jak v cirkusu humberto smajlík :n)

Autor: ilias

Vloženo: 27.09.2008 16:01:07

chyba je každopádně v těch semaforech.. šak v Kychové do toho furt nekdo z tych, kteří to obsluhují, vrtá..

Autor: názor

Vloženo: 26.09.2008 06:58:20

Ty autor vlak-kandidoval jsi na starostu a že Tě nezvolili máš zlost? Že ho tak napadáš? Ten má mnohem větší starosti než přejezdy. Nikde nejsou se špatným výhledem. Ale je to v nás lidech. Když si někdo chce vzít život, ať tam na ten přejezd vjede.Něco jiného je, když selžou třeba semafory. Tam kde ten semafor není musíme dávat pozor ještě větší.

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 »
V diskusi je celkem 1343 záznamů na 68 stranách.

Diskuse v 2.3 ©Jiří Světinský 2006-2007 :: Administrace